Oferta educațională 2023 – 2024

Clasa a V-a – intensiv limba engleză

Număr de locuri – 26

Înscrierea candidaților și depunerea documentelor pentru echivalarea rezultatelor obținute la examene cu recunoaștere internațională se face la secretariatul liceului, după următorul program: 6 – 8 iunie – între orele 8-14. După ora 14, pentru realizarea înscrierii, doritorii pot suna la numărul de telefon 0744-312045. La înscriere, unitățile de învățământ distribuie coduri în baza cărora se vor afișa anonimizat rezultatele.

Recunoașterea și echivalarea rezultatelor obținute la examenele cu recunoaștere internațională se face în perioada 6-8 iunie 2023.

Desfășurarea testului de competență lingvistică are loc în data de 21 iunie, de la ora 10.

Afișarea rezultatelor inițiale la proba scrisă, în forma anonimizată, se face în data de 22 iunie 2023. Depunerea eventualelor contestații la proba scrisă se poate face în data de 22 iunie 2023.

Afișarea rezultatelor finale la proba scrisă, în formă anonimizată, se face în data de 23 iunie 2023.

Actele necesare înscrierii elevilor în clasa a V-a sunt următoarele:

Cerere de înscriere (se poate descărca de aici)

-Copie după cartea de identitate a ambilor părinți

-Copie după certificatul de naștere al elevului

-Notă de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal (se poate descărca de aici)

Cererea de recunoaștere și echivalare o puteți descărca de aici.

Precizări importante cu privire la susținerea Testului de competenţe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne de circulaţie internaţională puteți afla de aici.