ÎNSCRIEREA LA LICEU, ÎN CLASA a IX-a

Începând cu data de 15 iulie are loc înscrierea la liceu, în clasa a IX-a. Programul de depunere a dosarelor, pentru cei care sunt admiși la Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”, în urma repartizării computerizate este următorul: vineri, 15 iulie: între orele 8,30-13,30; luni, 18 iulie, între orele 8,30-13,30; marți, 19 iulie, între orele 8,30-13,30.

Dosarul de înscriere în clasa a IX-a trebuie să conțină următoarele acte:

copie după cartea de identitate și certificatul de naștere al candidatului;

adeverința cu notele și media generală obținute la Evaluarea Națională din clasa a VIII-a – în original;

foaia matricolă pentru clasele V-VIII (cu calculul mediei generale) – în original;

fișa medicală.

Cei interesați, pot descărca fișele de înscriere, care vor trebui completate, pentru profilurile: matematică informatică-intensiv informatică, științe ale naturii – intensiv engleză, științe sociale și filologie – intensiv franceză.